Konferencja "Hot topics in Public Health"

Zakład Zdrowia Publicznego Katedry Medycyny Społecznej

Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego

KOMUNIKAT II

III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

„HOT TOPICS IN PUBLIC HEALTH”

Poznań, 10 listopada (czwartek) 2016 roku

Miejsce obrad: Collegium Wrzoska, sala 105 (I piętro)

1. Dąbrowskiego 79

Poznań

PATRONAT HONOROWY

Jego Magnificencja

Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Prof. dr hab. med. Andrzej Tykarski

Dziekan Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Prof. dr hab. med. Ewa Wender-Ożegowska

KOMITET NAUKOWY

dr n. med. Tomasz Maksymiuk

Wiceprzewodniczący

dr n. med. Renata Adamek

Frans Vergeer Ph.D.

Dr n. med. Izabella Kara

dr n. biol. Monika Zysnarska

dr n. biol. Wiesław Kalupa

KOMITET ORGANIZACYJNY

dr n. med. Renata Adamek

Wiceprzewodniczący

dr n. med. Tomasz Maksymiuk

dr n. biol. Monika Zysnarska

dr n. med. Izabella Kara

dr n. biol. Wiesław Kalupa

9.30-10.00 – REJESTRACJA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI

10:00 – 10:15. Uroczyste otwarcie Konferencji i wprowadzenie do tematyki  –

dr n med. Tomasz Maksymiuk, dr n. med. Renata Adamek (Zakład Zdrowia Publicznego)

CZĘŚĆ I: 10:15 – 13:00

WYZWANIA STOJĄCE PRZED ZDROWIEM PUBLICZNYM I MEDYCYNĄ

Przewodniczący: dr n. med. Tomasz Maksymiuk, dr n. biol. Monika Zysnarska, dr n. med. Izabella Kara

10:15-10:45 „The influence of values in our today efforts to establish health and well-being ” - dr Frans Vergeer (Fontys FEC BVE-team Einhoven, Holandia).

10:45-11:15  „Rola relacji w procesie diagnozy i leczenia na podstawie doświadczenia studentów medycyny w grupach Balinta ”- mgr Katarzyna Wiecheć (Zakład Psychologii Klinicznej, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

11:15 -11:45„Ocena sytuacji epidemiologicznej w zakresie otyłości w krajach Unii Europejskiej” - dr n. med. Jana Krzysztoszek (Pracownia Zdrowia Międzynarodowego, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

11:45-12:15 „Zdrowie uchodźców – wyzwanie dla zdrowia publicznego” - dr n. med. Ewelina Wierzejska (Pracownia Zdrowia Międzynarodowego, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

12:15-12:45„Implementacja programów poprawy zdrowia jamy ustnej w Polsce – status obecny” - dr n. med. Elżbieta Paszyńska (Zakład Biomateriałów i Stomatologii Doświadczalnej, Coll. Stomatologicum, Uniwersytet Medyczny, Poznań).

DYSKUSJA: 12:45-13:00

13:00-13:30 Przerwa kawowa i poczęstunek

CZĘŚĆ II. 13:30-14:45

JAKOŚĆ OPIEKI ZDROWOTNEJ

Przewodniczący: dr n. med. Renata Adamek, dr n.  biol. Wiesław Kalupa, dr. Frans Vergeer

13:30-13:50 „Koszty jakości opieki zdrowotnej w zakładach opieki zdrowotnej”dr n. med. Karolina Hoffmann,  (Klinika Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego, Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego, Poznań)

13:50-14:10 „Satysfakcja pacjenta z pobytu w oddziale jako istotny aspekt zarządzania wizerunkiem szpitala klinicznego” - dr n. med. Monika Matecka (Zakład Prawa Medycznego, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

14:10-14:30 „Ocena postępowania pielęgnacyjno-leczniczego dokonywana przez pacjentki z chorobami układu rozrodczego w aspekcie ich optymalnego dobrostanu” - dr n. biol. Monika Zysnarska (Zakład Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

DYSKUSJA: 14:30-14:45

14:45-15:05 Przerwa kawowa/sesja posterowa

CZĘŚĆ III.  15:05 -16:20

STYL ŻYCIA A STAN ZDROWIA POPULACJI

Przewodniczący: dr n. med. Tomasz Maksymiuk, dr n. biol. Wiesław Kalupa, dr n. med. Renata Adamek

15:05-15:25 „ Pozyskiwanie informacji o chorobie na podstawie badania pacjentów z cukrzycą”dr n. med. Izabella Kara (Zakład Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Medyczny, Poznań)

15:25-15:45 „Fitopreparaty – korzyści i potencjalne zagrożenia dla konsumenta” – dr n. farm. inż. Monika Karasiewicz (Zakład Komórek Macierzystych i Medycyny Regeneracyjnej, Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.).

15:45-16:05 „Aktywność fizyczna pielęgniarek odbywających specjalizację”- dr n. biol. Wiesław Kalupa (Zakład Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Medyczny, Poznań).

DYSKUSJA 16:05-16:20

16:20 Zakończenie Konferencji – dr n. med. Tomasz Maksymiuk

Program Sesji posterowej (plakaty proszę rozwiesić przed godz. 10.00)

plakaty o wymiarach 1m (długość) oraz 80 cm (szerokość)

1. K.W. Kosińska, W.M. Lubawa, M. Szczęśniak, K. Plagens-Rotman, I. Miechowicz, G. Bączyk, A. Ulatowska, M. Umbreit: „Assessment of women’s awareness about reproductive and breast cancers”.
  2. K. Plagens-Rotman, M. Połocka-Molińska: „Dietoprofilatyka raka gruczołu piersiowego”
  3. M. Połocka-Molińska, K. Plagens-Rotman, B. Jakóbczak: „Wpływ nietrzymania moczu na jakość życia kobiet”.
  4. A. Dyzmann-Sroka, A. Jędrzejczak: „Europejski Kodeks Walki z Rakiem – recepta na raka?”.